fbpx

SIETSPIEDE

Sietspiede ir apdrukas tehnoloģija dažādu materiālu apdrukai. Šajā drukas tehnoloģijā tiek apdrukāts papīrs, metāls, plastmasa vai jebkura cita plakana virsma.

Visplašāk to izmanto papīra vai auduma apdrukai. Ar šo drukas metodi iespējams nodrukāt arī mazas tirāžas, piemēram, 100 vizītkartes.

RAŽOŠANA

Sietspiedi veido trīs elementi: ar sietu apvilkts rāmis, kas ir attēla pārnesējs, gumijas lāpstiņa jeb rāķelis un krāsa. Ekrāns sastāv no poraina sieta, kas ir cieši pārvilkts pāri koka vai metāla rāmim. Uz sieta liek trafaretu, kuru izgatavo atbilstoši klienta vajadzībām, vai tas būtu attēls, teksts vai logo.

Trafaretu izgatavo ar rokām attīstot emulsiju, t.i. izgatavo repro filmas. Sietspiedes krāsu pakāpeniski klāj sieta augšējā malā, tad to ar gumijas lāpstiņu virza uz sieta otru malu un spiež cauri sietam tieši uz materiāla. Krāsa izkļūst cauri sietam tikai tajā vietā, kur nav emulsija, tādā veidā veidojot zīmējumu. No sieta pavedienu diametra un to skaita sietā ir atkarīgs krāsas daudzums un biezums, kas nokļūst uz pamatnes. Katru krāsu klāj atsevišķi.

Sietspiedes drukas veids ir īpašs ar to, ka virsmu var pārklāt ar biezu krāsas slāni, tādējādi veidojot nelielu reljefu uz drukājamā materiāla. Sietspiede joprojām ir liels roku darbs.

sietspiede
Atjaunina...
  • Grozs ir tukšs.