fbpx

TERMOAPDRUKA

RAŽOŠANA

Vispiemērotākais apdrukas veids, ja apdrukas krāsainība ir līdz 3 krāsām un nav krāsu pārejas. Apdruka tiek veikta no dažādu veidu termoplēvēm – standarta, super elastīgajām, brick, samta, mirdzošajām, atstarojošajām. Ļoti ērti izmantojams apdrukas veids tekstiem, simboliem, kā arī logo bez krāsu pārejām un smalkām līnijām, un ja fails ir sagatavots vektorgrafikā. Fails tiek piemērots ražošanas procesam pēc nepieciešamības – drukāts uz termoplēves vai ploterēts no gatavas termoplēves, kura pēc tam tiek pārnesta uz tekstila un ar preses starpniecību piekausēta pie audekla.

IESPĒJAS

Termoapdrukas tehnoloģija ļauj veikt apdruku sākot no vienas vienības. Tekstila apdruka ar termoplēvi ir izdevīgs variants ja nepieciešams apdrukāt nelielu skaitu vai atšķirīgu zīmējumu vai tekstu materiālus. Apdrukas krāsas ir spilgtas un noturīgas. Termoplēvju pieejamo tekstūru – ādas tekstūras imitētus nospiedumus, samtu, glancētu vai matētu spīdīgumu u.c. ļoti daudzus efektus nevar aizstāt ne arvienu citu drukas tehnoloģiju. Ir iespējams kombinēt plēves ar dažādiem efektiem, lai panāktu interesantāku rezultātu.

IEROBEŽOJUMI

Lai arī, termoplēvju piedāvājums ir ļoti plašs, plēves nevar apdrukāt pēc pantoņu krāsu kartes. Plēves tiek piedāvātas jau konkrētās ražotāja izgatavotās krāsās, vai arī tā tiek apdrukāta CMYK krāsu gammā. Šajā tehnoloģijā nevar izmantot attēlu drukai bez vektorgrafikā sagatavotas ploterlīnijas, kā arī nevar pārnest uz audekla ļoti smalkas līnijas un krāsu pārejas, ja tiek izmantotas gatavās ražotāju termoplēves, kuras nav piemērotas CMYK apdrukai.

KOPŠANA

Pareizi kopjot apdrukāto tekstila izstrādājumu apdruka nelobās nost no auduma, neplaisā un saglabā krāsas spilgtumu. Apdrukāto tekstila izstrādājumu jāizgriež  uz otru pusi un jāmazgā ne vairāk kā 30 grādos. Nekādā gadījumā nemazgāt kopā ar apaviem, vai citiem materiāliem, kam varētu būt abrazīva virsma. Nedrīkst gludināt gludeklim tiešā veidā saskaroties ar plēvi. Standarta gludo plēvi drīkst gludināt izmantojot, piemēram, cepampapīru. Ir dažādi veidi plēvju, kas karstumā kļūst mīkstas un pastāv risks to sabojāt, piemēram, plēve, kas uzpūšas, zem gludekļa sačokurojas un kļūst grubuļaina, tādējādi zaudējot savu efektu. 

Atjaunina...
  • Grozs ir tukšs.