fbpx

TIEŠĀ DIGITĀLĀ DRUKA

RAŽOŠANA

Digitālā pilnkrāsu tekstila druka – uz ūdens bāzes ražotas tintes, kuras ir saņēmušas OEKO-TEX® akreditācijas sertifikātu, kurš apliecina, ka tās ir nekaitīgas bērna ādai. Ar printera starpniecību  tintes klāj pa tiešo uz auduma. Nodrukātais krāsu slānis pakļaujas audekla tekstūrai un šķiedrai, līdz ar to katram audumam krāsas pārklājums var veidoties atšķirīgs. Vispiemērotākais audekls apdrukai ir 100 % kokvilna, var būt neliels elastāna daudzums. Drukas izmērs ir līdz 40 cm * 58 cm. Apdrukāt var arī zīdu, linu, džinsu u.c. audeklus, kas atbilst drukas īpatnībām

IESPĒJAS

Tiešās digitālās apdrukas tehnoloģijā var apdrukāt sākot no 1 vienības. Apdrukāt var ne tikai baltu un gaišu audeklu, bet arī melnu un tumšas krāsas tekstila izstrādājumus. Veicot krāsainu druku uz melna audekla vispirms nodrukā baltās krāsas slāni, kas nodrošina virsējās krāsainās drukas krāsu spilgtumu. Sagatavotais drukas dizains var būt pilnkrāsu ar smalkām līnijām un krāsu pārejām. Apdrukas iespējas ir ļoti plašas – drukāt var gan no attēla, gan fotogrāfijas, gan vektorgrafikas, visi minētie formāti ir piemēroti šai drukas tehnoloģijai. Ir iespējams kombinēt digitālo apdruku ar citām apdrukas tehnoloģijām, piemērām, termoapdruku ar plēvi, lai panāktu interesantāku rezultātu.

IEROBEŽOJUMI

Jāņem vērā, ka tiešās digitālās drukas krāsas nebūs tik spilgtas kā uz papīra, vai termoapdrukas un sietspiedes tehnoloģijā ražotais. Katram audumam ir savs sastāvsreljefs un krāsas, kas ietekmē drukas izskatu. Ar šo apdrukas tehnoloģiju nav iespējams nodrukāt neona spilgtuma krāsas, zeltu vai sudrabu. Nevar apdrukāt karstumā kūstošus un sintētiskus audumus, kā arī tumšu poliestera audumu. Uz balta tekstila drukas slānim nav reljefa, druka tiek klāta tikai vienā slānī un ieēdas auduma šķiedrās, tāpēc var būt blāvāka par druku uz tumša auduma, jo tam apakšā nav papildus baltās krāsas slānis košumam. Lieli, vienas krāsas laukumi nebūs tik vienmērīgi kā izmantojot citas apdrukas tehnoloģijas. Ir ierobežojumi drukājot uz vīlēm, rāvējslēdzējiem, pogām.

KOPŠANA

Digitālā pilnkrāsu druka saglabā noturību un drukas spilgtumu, ja to pareizi kopj. Mazgājot apdrukāto tekstila izstrādājumu 30 grādos un izgriežot to uz otru pusi, drukas noturība ir ļoti laba. Nedrīkst izmantot balinošus līdzekļus un nav ieteicams žāvēt automātiskajā žāvētājā. Nekādā gadījumā nemazgāt kopā ar apaviem, vai citiem materiāliem, kam varētu būt abrazīva virsma. Nedrīkst gludināt gludeklim tiešā veidā saskaroties ar apdruku. Vislabākā drukas noturība ir mazgājot audumu ar rokām.

Atjaunina...
  • Grozs ir tukšs.